Kdo si hraje, rozhodně nezlobí

Tato známá věta koluje několik generací mezi námi a myslím si, že bude putovat dál k našim dětem vnoučatům. Její pravdivost zná každý rodič. Hračky patří neoddělitelně do dětského světa. Přináší nejen radost, smích, ale zároveň i touhu něco budovat, tvořit a rozhodovat. Správně zvolené hry dokážou jen prospět ke zdravému vývoji dítěte. O tom věděl své již zakladatel známé stavebnice LEGO. Původně tvořil dřevěné kostičky, které sklízely na trhu velký úspěch. Dánský psycholog zjistil, že skládání kostiček je prospěšný k vývoji jemné motoriky. A tím i velkým přínosem ke zdravému vývoji dítěte.


Význam slova LEGO

Je to složenina ze dvou slov dánských slov.
·         Leg – se překládá jako hrát si
·         Godt – se překládá jako dobře
Celkový význam dobře si hrát naplňuje podstatu tohoto výrobku. Malé kostičky, které jsou barevné a různě tvarované dokážou dělat zázraky nejen v dětském světě. Nejeden rodič se přidá ke stavbě tunelu, mostu, tanku, domu nebo pokojíku pro panenky.


Hračka století

Lego bylo oceněno titulem Hračka století. Jeho vývoj byl prakticky od roku 1932, ale podobu takovou, jakou známe dnes, dostalo až někdy po roce 1950. Samozřejmě výrobek se na trhu stále zdokonaluje a přichází v různých podobách. Postavit se dá díky fantazii snad vše. Budovy, dopravní prostředky, postavičky nebo zvířátka. Tvořit dlouhé projekty a stavby nebo si udělat vlastní zoologickou zahradu. Lékařskou ordinaci nebo letiště s letadly.


Tip na výlet

Víte, že v Praze vzniklo soukromé muzeum lega? Patří mezi jedno z největších nejen v ČR, ale i v celé Evropě. Na ploše 340 m2 je k vidění až 20 tematických expozic. Obdivovat můžete například stavbu Pražského orloje. Nebo se přenést do Hvězdných válek, či indiánských prérií. Na konci prohlídky je koutek, kde si můžete některé stavby sami vyzkoušet. Najdete zde také malý obchůdek, kde se dají výrobky lega zakoupit.