Již jsme nakousli dané téma, ale stále nevíme, o co jde. Jedná se tedy o vymoženost, která nám neskutečným způsobem usnadňuje každodenní život. O čem je ale řeč. Jde jednoznačně o internet. V prvotním impulsu šlo pouze o trend propojit lidi z opačných koutů světa, sdílet společné zážitky nebo zacílit na širší skupinu zákazníků.
Dnes se však z nevinného hráče stal hybatel a centrum veškerého dění. Internet dnes nevyužíváme pouze ke komunikaci, ale pomáhá nám také sdílet radostné okamžiky, lákat zákazníky, svěřovat se s osobními problémy podobně smýšlejícím lidem a nejrůznějšími způsoby se socializovat. To vše může působit velice pozitivně, ale nenechme se zlákat.
Internet je zrádné místo, o to víc pak sociální sítě. Ty začala někde u zrodu Facebooku, pokud tedy mluvíme o těch skutečně propracovaných. Zde můžou uživatelé komunikovat, volat si, sdílet příspěvky, odkazy na články nebo si budovat propracovaný profil, který nám pomůže si vybudovat novou identitu. Zde však může nastat značný problém. Často se stává, že lidé uvěří zdánlivě líbivější realitě a můžou začít odmítat tu skutečnou.
Tito lidé zprvu introverti, často odmítaní společnosti můžou začít žít znovu, ve světě sociálních sítí. Zde si vytvoří nový profil s krásnou fotkou, nové osobní údaje a nové příspěvky. Přitom nic z toho nemusí být založeno na pravdě. Stačí si tedy půjčit stylové oblečení, nafotit par portrétů, nalhat si pár zajímavostí o sobě a trendy profil je na světě. Každý by se tedy měl zamyslet, kdo je pro nás vzorem.
Často může jít o vysněné osoby, které jsou stejně obyčejnými jedinci jako jsme my. Ale svět sociálních sítí není omezen pouze na Facebook. Můžeme se také zaměřit na Instagram nebo Twitter, kteří patří mezi hlavní hybatele virtuální realitou. Facebook se navíc nachází ve fázi úpadku, takže pokud chceme být opravdu trendy měli bychom zkusit spíše platformy Instagram nebo Twitter. Tyto platformy však nejsou tolik o komunikaci nebo sdílení, ale právě o zmiňovaném prvním dojmu.